Blog

obliczenia księgowego

Codzienna współpraca z biurem księgowym

W dobie dynamicznego rozwoju przedsiębiorstw, coraz więcej firm decyduje się na zewnętrzną współpracę z biurami księgowymi. Czy codzienna współpraca z profesjonalistami może przyczynić się do sukcesu Twojej firmy? Poznaj korzyści płynące z takiego rozwiązania i dowiedz się, jak wybrać odpowiednie biuro księgowe.

Czytaj dalej
słowo vat

Czym jest tzw. przezroczysty VAT?

W dobie dynamicznego rozwoju gospodarczego, przedsiębiorcy poszukują coraz to nowszych i skuteczniejszych rozwiązań, które pozwolą im na osiągnięcie sukcesu w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Jednym z takich narzędzi, które zdobywa coraz większą popularność na rynku, jest tzw. przezroczysty VAT. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu zjawisku oraz odpowiemy na pytania dotyczące jego istoty, funkcjonowania oraz korzyści

Czytaj dalej
szkolenia bhp pracowników

Kiedy należy przeprowadzić szkolenie BHP w firmie?

Bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) to nieodłączny element funkcjonowania każdej firmy, niezależnie od jej wielkości czy branży. Dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników to nie tylko obowiązek pracodawcy, ale także inwestycja w przyszłość przedsiębiorstwa, gdyż wpływa na efektywność pracy, zmniejsza ryzyko wypadków oraz poprawia wizerunek firmy. W związku z tym kluczowe jest przeprowadzenie szkolenia BHP we

Czytaj dalej
klocki vat

Komu przysługuje zwolnienie z podatku VAT?

Podatek od wartości dodanej (VAT) to podatek, który obciąża konsumentów oraz przedsiębiorców w Polsce. Jego wysokość zależy od wartości towarów i usług, które są sprzedawane lub nabyte przez podmioty gospodarcze. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie każdy przedsiębiorca musi płacić podatek VAT. Istnieją bowiem sytuacje, w których przysługuje zwolnienie z tego obowiązku.

Czytaj dalej
wydatki na samochód

Rozliczanie wydatków związanych z samochodem służbowym

Samochód służbowy jest nieodłącznym elementem funkcjonowania wielu firm i przedsiębiorstw. Pozwala na wykonywanie codziennych zadań, takich jak transport pracowników czy dostarczanie produktów klientom. W związku z tym konieczne jest właściwe rozliczanie wydatków związanych z jego eksploatacją. W niniejszym artykule omówimy kluczowe aspekty tego procesu, takie jak rodzaje kosztów, metody rozliczania oraz kwestie podatkowe.

Czytaj dalej
trzej mężczyźni w biurze

Jak rozliczać delegacje w firmie?

Delegacje służbowe są powszechną praktyką w wielu firmach. W tym artykule omówimy zasady, które pomogą rozliczać delegacje służbowe w sposób skuteczny i zgodny z prawem.

Czytaj dalej
biurko księgowej

Zakres usług biura rachunkowego

Prowadzenie firmy to wyzwanie, które wymaga wsparcia w wielu obszarach. Biuro Rachunkowe BRMK z Białegostoku to profesjonalny partner, który oferuje kompleksowe usługi księgowe, kadrowe oraz związane z BHP. W tym artykule rozwiniemy temat naszego szerokiego zakresu działań, pomagając Ci zrozumieć, jak możemy wesprzeć Twój biznes.

Czytaj dalej
obliczenia listy płac

Lista płac- z czego się składa?

Lista płac to dokument, który ma ogromne znaczenie zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. To ona stanowi podstawę dla wypłat wynagrodzeń oraz obliczania składek ZUS. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, z czego składa się lista płac i dlaczego jej prawidłowe tworzenie jest niezwykle istotne. Biuro Rachunkowe BRMK z Białegostoku, które oferuje profesjonalne usługi w

Czytaj dalej
obliczenia

Kiedy skorzystać z usług biura księgowego?

Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma obowiązkami księgowymi. W tym artykule omówimy sytuacje, w których warto skorzystać z usług biura księgowego.

Czytaj dalej
polityka rachunkowości

Polityka rachunkowości- co to jest?

Polityka rachunkowości jest jednym z fundamentów prawidłowego funkcjonowania firmy. W tym artykule zaprezentujemy Ci znaczenie polityki rachunkowości oraz wskażemy, jak Biuro Rachunkowe BRMK w Białymstoku może pomóc w jej skutecznym tworzeniu i wdrożeniu. Nasi eksperci oferują szerokie spektrum usług księgowych, obsługę BHP oraz obsługę kadrową, dostosowując się do potrzeb małych i średnich firm.

Czytaj dalej