Doradztwo księgowe i rachunkowe – Białystok

doradztwo

Jedną z naszych specjalności jest specjalistyczne doradztwo księgowe i rachunkowe. Korzystając z naszych usług, możesz szybko dokonać wszelkich formalności związanych z założeniem, prowadzeniem i likwidacją firmy. W ramach współpracy oferujemy eksperckie konsultacje z doradcami zawodowymi. Reprezentujemy Twoje interesy przed instytucjami publicznymi. Zgodnie z danymi Banku Światowego przedsiębiorca w Polsce traci średnio ponad 300 godzin na realizację obowiązków finansowych. Jeśli przekażesz nam swoją rachunkowość, szybko zoptymalizujesz swoje wydatki i koszty, a zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na skuteczny rozwój własnej działalności!

Doradztwo prawne w prowadzeniu działalności gospodarczej

Wybierając naszą ofertę doradztwa rachunkowego, możesz szybko zoptymalizować systemy rachunkowości w Twojej firmie. Analizujemy koszty prowadzenia przedsiębiorstwa, proponując znaczne usprawnienia, które jeszcze bardziej poprawią wyniki finansowe działalności. Udzielamy także porad i konsultacji z zakresu prawa gospodarczego. Podpowiadamy, jak skutecznie zminimalizować obciążenia podatkowego. Jeśli szukasz prawdziwych specjalistów od rachunkowości, którzy przeprowadzą analizę finansową przedsiębiorstwa, wybierz naszą kompleksową ofertę.

W czym możemy pomóc?

  • przygotowywanie wniosków o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej i refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy,
  • obsługa kadr i płac – przygotowywanie dokumentów, wyprowadzanie zaległości, doradztwo przy sporządzeniu prognoz finansowych,
  • analiza planów pod względem skutków finansowych,
  • redagowanie pism i odwołań od decyzji organów podatkowych i ZUS,
  • przygotowywanie wniosków kredytowych i leasingowych.

Oprócz doradztwa księgowego podejmujemy się też przygotowywania wniosków o dofinansowania unijne, a także umów i kontaktów handlowych.

Kiedy warto skorzystać z doradztwa księgowego?

Jeśli prowadzisz firmę, doradca księgowy może pomóc Ci w planowaniu, monitorowaniu i optymalizacji finansów. Będzie mógł śledzić wpływy i wydatki, analizować koszty, pomagać w budżetowaniu oraz wskazywać obszary, w których można zaoszczędzić. Konsultacja ze specjalistą jest dobrym pomysłem także wtedy, gdy dopiero planujesz założyć firmę. Doradztwo rachunkowe może pomóc określić wymagane formalności i koszty, co pomoże np. w wybraniu odpowiedniej formy opodatkowania.

Oferujemy doradztwo dla małych firm oraz większych przedsiębiorstw. Nasze działania mogą pomóc podjąć odpowiednie decyzje i uniknąć przykrych konsekwencji, jak kary finansowe czy straty środków. Specjaliści analizują ogólną sytuację firmy i dostarczoną dokumentację. Mogą też wskazać błędy, zanim dokumentacja trafi do urzędu. Zajmujemy się również obsługą podatkową firm, przygotowując wszystkie deklaracje, faktury i rozliczenia.

Przygotowanie wniosków o dofinansowanie

Osobną usługę naszej firmy stanowi przygotowanie wniosków o dofinasowanie. Pomagamy opracować założenia projektu i zweryfikować szanse na uzyskanie dodatkowych środków. Gromadzimy całą dokumentację i sprawdzamy, czy dany typ działalności kwalifikuje się do konkretnego programu. Następnie składamy pisma w stosowanych urzędach w imieniu klienta. W tym czasie przedsiębiorca może zająć się innymi zadaniami, nie martwiąc się o kwestie formalne. Procedura przygotowywania wniosków o dofinansowanie zwykle jest bowiem dość skomplikowana i czasochłonna.

Oprócz doradztwa księgowego podejmujemy się też przygotowywania wniosków o dofinansowania unijne, a także umów i kontaktów handlowych.

Jak możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci, jak dobrać najlepsze rozwiązania do Twojej działalności.

Nasze biuro cechuje elastyczny czas pracy w zależności od Państwa potrzeb. Wiąże się to z możliwością dostarczenia dokumentów księgowych poza godzinami pracy biura, po uprzednim kontakcie telefonicznym.